SZYBKI KONTAKT

2. Halowy Puchar Polski U12

Turniej bardzo wysokiej rangi, drugi po Mistrzostwach Polski. Do rywalizacji stanęły 24 dziewczynki i 24 chłopców, na tyle zaplanowano ilość uczestników jako że gramy w hali 3-kortowej. W pierwszym dniu czołowa ósemka miała "bye", rozegraliśmy łącznie 16 meczy singla oraz 8 debla. Skończyliśmy o "ludzkiej porze" - o 21.00.

Poniedziałek, 12.02.2024 był trzecim, ostatnim Halowego Pucharu Polski do lat 12, rozgrywanym w toruńskiej hali MOSiR przy ul. Szosa Chełmińska 75b. W finale singla dziewcząt spotkały się dwie najwyżej rozstawione i aktualnie najwyżej sklasyfikowane - Karolina Pitry z Pszczyny (1 PZT) i Sonia Antczak z Warszawy (2 PZT). Wygrała 6/3 6/2 Sonia Antczak. Podobna sytuacja w turnieju chłopców, gdzie turniejowa "dwójka" - Oskar Wielgus (4 PZT) z Bielska Białej pokonał 2/6 6/4 10/5 turniejową "jedynkę" - Macieja Szycę (3 PZT) z Sopotu. Finalistki singla po odpoczynku przystąpiły do finału debla, zagrały w parze i wygrały zdecydowanie 6/2 6/2 z nierozstawiona parą Natasza Kleszcz/Antonina Modrzejewska. Turniej debla chłopców wygrała para rozstawiona z nr 2 - Jakub Cieciera/Maciej Szyca. Młodzi tenisiści, którzy z powodzeniem startują w turniejach międzynarodowych, pokazali tenis na bardzo wysokim poziomie. Turniej zorganizował KS Start-Wisła Toruń, przy wydatnej pomocy Polskiego Związku Tenisowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki a także Miasta Toruń, które udostępniło halę. Z toruńskich zawodników najlepiej zaprezentowali się: Aleksander Lemański (KS Start-Wisła Toruń, 19 PZT) oraz Mateusz Uniewski (Pro Tenis Toruń, 46 PZT), którzy wygrali swoje pierwsze mecze i awansowali do drugiej rundy turnieju.